Strona wykorzystuje pliki cookies ( ¤ polityka prywatności), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Koło nr 6

altO NAS

Czy wiedzieliście, że na AWF - ie istnieje i działa Koło PTTK?
Pewnie nie raz spotkaliście się z plakatami z charakterystycznym znaczkiem PTTK, wiszącymi na tablicy w głównym holu, czy w akademiku. No cóż, to nasza sprawka. Właśnie w ten sposób staramy się Was zapraszać na wszelkie akcje, które organizujemy. Warto zatem zerkać na tablice, gdyż pośród natłoku innych często skrywa się nasz intrygujący plakat z niemniej intrygującym zaproszeniem na Coś Ciekawego.
Specjalizujemy się w turystyce - to oczywiste - okraszonej przygodą
i niepowtarzalną atmosferą, wytwarzaną przez nietuzinkowych ludzi.
Każdy z nas ma w życiorysie mniejsze i większe wyprawy, przygody i głowę pełną pomysłów. Postanowiliśmy, że będziemy się tym dzielić. Może staniemy się dla kogoś inspiracją?

CO WŁAŚCIWIE ROBIMY?

Niesłabnącą popularnością cieszą się nasze slajdowiska, czyli - innymi słowy - spotkania z podróżnikami. Często wydaje się, że podróżnik to ktoś równie tajemniczy i niedostępny jak Dalajlama, a im dalej ktoś był - tym trudniej do niego dotrzeć. Pokażemy Wam, że jest inaczej, a tym podróżnikiem może Wasz sąsiad z piętra, który właśnie wrócił z Patagonii, albo dziewczyna  mijana w stołówce, która wybiera się do Kenii. Przygoda jest bliżej, niż myślicie!

Tradycją stały się rajdy, które organizujemy dwa razy w ciągu roku akademickiego - rajd jesienny, czyli na dobry początek, oraz rajd wiosenny - na rozruszanie kości po zimie. Staramy się wybierać miejsca mało znane i niepopularne - co wcale nie oznacza, że nieciekawe!
Dokładamy wszelkich starań, aby każdy dobrze się bawił i miał co wspominać z uśmiechem.
Naszym ulubionym wydarzeniem na rajdzie jest wieczorne ognisko- gitara, śpiew, piwko, dużo śmiechu, dużo, dużo pozytywnej energii, przyjaciele starzy i nowi... oraz naładowane akumulatory na całe pół roku - aż do następnego wyjazdu.
Po rajdzie tradycyjnie spotykamy się w kultowych „Jabłonkach” żeby przypomnieć sobie, jak to było. Oglądamy zdjęcia, wspominamy i planujemy kolejne wyprawy.
To jednak nie koniec naszych inicjatyw- ponieważ każdy z nas ma jakieś hobby, mniej lub bardziej ekstremalne, łatwo zarazić się jakąś nową pasją. Są narciarze, pływacy, wspinacze, są pasjonaci skoków spadochronowych i kajakarstwa, żeglarze, miłośnicy survivalu i podróży autostopem. Słowem- towarzystwo barwne i niesztampowe.

WOREK PEŁEN NIESPODZIANEK
Istnienie Koła nie miałoby sensu bez  Waszych pomysłów. Dlatego chcemy Was wszystkich! Im więcej nas będzie, tym ciekawsze będzie studiowanie na AWF- ie, bo warto Wam wiedzieć - nie samą nauką żyje człowiek.  Zatem zapraszamy na dyżury do naszej siedziby w IV pawilonie. Mieści się ona na samym dole, w podziemiach, w pokoju 02. Wbrew pozorom, nie tak trudno do nas trafić. Zachęcamy także do wyrabiania sobie legitymacji członkowskich - niesie to z sobą wiele korzyści: niższa cena rajdu, zniżki na noclegi w schroniskach PTTK, rabaty w sklepach HiMountain, a od niedawna także w sklepie e-Pamir. Dodatkowo, legitymacja jest dokumentem ubezpieczenia NWW, nie tylko na szlakach.
Co jeszcze można zyskać, przystępując do naszego Koła? Nie bez znaczenia są umiejętności, które nabywa się przy kierowaniu taką jednostką, organizacji różnych imprez, w tym rajdów, prowadzeniu grupy na szlaku; wszystko, co robimy w Kole jest powiązane z kierunkiem studiów.  Czyż nie brzmi to dobrze? Co więc pozostaje- przybyć na dyżur i zasilić szeregi naszej wesołej kompanii. Zapraszamy!
 
Zarząd PTTK : 
 
Dominika Cymerman
 
Najpierw miała zostać śpiewaczką operową, później metalurgiem, ale lepiej niż na scenie czy w labolatorium czuje się w górach. Uwielbia Tatry i jeżdzenie stopem. W podróżach fascynują ją napotykani ludzie. Energiczna i wygadana, dobra organizatorka, również slajdowisk na AWF. Nie lubi kłamców, "owijania w bawełnę" i gotowania.