Strona wykorzystuje pliki cookies ( ¤ polityka prywatności), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego

 

 

 

Przewodnicząca URSS

   

WICEPRZEWODNICZĄCY

 

   

Skarbnik

Joanna Szumiec

 

   

PRZEWODNICZĄCA KOMISJI ds. socjalno-bytowej

Przemysław Stelmach Przemysław Stelmach

PRZEWODNICZĄCA KOMISJI ds. promocji i informacji

Renata Grabska

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI ds. kultury

 

 

PREWODNICZĄSA KOMISJI ds. sportu

 

 

PRZEWODNICZĄCY ds.Dydaktyki oraz jakości i kształcenia kadr

Kacper Dziedzic

CZŁONKOWIE URSS

 

 

 

Rafał Polinkiewicz

 

 

Oliwia Kafel

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz Sordyl

 

 

 

 

 

 Ela Kokoszka

Osoby współpracujące: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
     
     
     
     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komisje

komisje

Rady Wydziałowe

Rada Wydziału Rehabilitacji Ruchowej 

1. Zawierucha Kinga (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

2. Mastalerz Grzegorz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


3. Karolina Stańda

4. Anna Sroka

5. Urszula Woda

 

Rada Wydziału Turystyki i Rekreacji

1. Przemysław Stelmach


2. Renata Grabska


3. Paulina Marchwica

4. Monika Dunaj


Rada Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu

1.Karolina Gujda

 

2.Urszula Jaszek

 

3.Barbara Koim

 

4. Elżbieta Koim

 

5.Iga Janur

 

Historia

 

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego AWF jest jedyną reprezentacją ogółu studentów przed władzami uczelni. Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego jest najwyższym organem Samorządu Studenckiego. Składa się z 15 osób wybranych w wyborach studenckich oraz z kilkunastu osób stale z nią współpracujących.  Na czele samorządu stoi Przewodniczący który kieruje pracami URSS. Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego podzielona jest na kilka stałych komisji. Są to: komisja socjalna, kultury, sportowa oraz dydaktyki.
 
Do głównych zadań URSS należą:
Reprezentowanie interesów studenckich
Przyznawanie środków pomocy materialnej dla studentów
Opiniowanie aktów prawnych dotyczących spraw studenckich, a w szczególności programów nauczania
Czuwanie nad przestrzeganiem regulaminu studiów
Animacja kultury studenckiej oraz współpraca międzyuczelniana na terenie Krakowa oraz całego kraju, a planowana jest także na arenie  międzynarodowej.

Z wyżej wymienionych zadań na szczególną uwagę zasługuje uczestnictwo w przyznawaniu środków pomocy materialnej takich jak: stypendia socjalne, stypendia za wyniki w nauce i w sporcie, zapomogi - studentom znajdującym się w ciężkiej sytuacji finansowej. Członkowie URSS opiniują podania o miejsca w akademikach.
Drugim interesującym obszarem działalności samorządu studentów jest aktywność na polu kulturalnym. Samorząd organizuje szereg imprez kulturalnych w ciągu roku akademickiego a także w czasie przerwy wakacyjnej. Są to m.in. impreza integracyjna pierwszego roku tzw. „Bal Piórnika”, studenckie Andrzejki, Wybory Najmilszej Studentki i Superstudenta AWF oraz wiele innych imprez kulturalnych. Naszym wielkim polem do działania jest sfera sportu amatorskiego i imprez sportowo – rekreacyjnych. W ciągu całego roku organizujemy mnóstwo tego typu atrakcji. Nasze sztandarowe imprezy to: „Akademikiada”- rozgrywki sportowe miedzy domami studenckimi, "Zawody o Puchar Rektora AWF  w Narciarstwie i Snowboardzie", „Święto Sportu”, "Juwenaliowy turniej piłki siatkowej plażowej", "Piłkarska Liga Akademicka" i inne.

Dzięki pomocy Władz uczelni mamy do dyspozycji kilka razy w tygodniu halę sportową i gimnastyczną, korty tenisowe oraz siłownię.

URSS współtworzy także Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa. Jest również członkiem Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, który dba o interesy żaków z całej Polski.

Jesteśmy współorganizatorem największego w Polsce obozu adaptacyjnego dla studentów rozpoczynających swoją studencką przygodę czyli: „Campusu Akademickiego”. Co roku na przełomie sierpnia i września nad Soliną „przygotowujemy” nowych żaków do życia studenckiego. Więcej informacji na: www.campusakademicki.eu

Jednak przede wszystkim Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego to grupa bardzo zmotywowanych ludzi pragnących zrobić coś dla naszych studentów i Akademii. Jeśli chcesz w trakcie studiów zrobić coś dla siebie i innych, a także zebrać cenne doświadczenie, poznać ciekawych ludzi i przeżyć wiele przygód dołącz do nas! Możesz odwiedzić nas na dyżurze bądź skontaktować się z nami mailowo. Jeżeli jesteś aktywna/y, masz dużo pomysłów i nie boisz się wyzwań, zapraszamy!!!

Senat

 

1. Kinga Zawierucha                     (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

2. Karolina Gujda

3. Urszula Jaszek

4. Renata Grabska

5. Stelmach Przemysław              (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)