Stypendia, zapomogi, zwalnianie z opłat za studia, miejsca w Domach Studenckich- to hasła, które każdemu studentowi powinny kojarzyć się z Komisją Socjalno-Bytową. Czym więc się zajmujemy?
W dużym skrócie, dbamy o to, aby pieniądze z Funduszu Pomocy Materialnej trafiały tam, gdzie ich miejsce, czyli do studenckiej kieszeni.

W dbałości o rzetelne i sprawiedliwe rozdzielanie środków pomocy materialnej, osoby działające
w naszej komisji powinny dobrze orientować się w regulaminie ustalania wysokości, przyznawania
i wypłacania świadczeń pomocy materialnej studentom i doktorantom  Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a także w Zarządzeniu Rektora o pobieraniu opłat za studia oraz warunkach zwalniania w całości lub w części z opłaty. Pomocna będzie także znajomość regulaminu przyznawania oraz zasad odpłatności za miejsce w domach studenckich AWF w Krakowie.

Wszystkie te dokumenty można znaleźć  na stronie  http://www.awf.krakow.pl/index.php/studenci/pomoc-materialna .  Natomiast z opisami poszczególnych świadczeń pomocy materialnej można zapoznać się na stronie www.urss.awf.krakow.pl w zakładce pomoc materialna.

Masz pytania, problemy? Chętnie pomożemy! Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zadań komisji należą:

- czynny udział w pracach nad regulaminem ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń pomocy materialnej studentom i doktorantom Akademii Wychowania Fizycznego
w Krakowie

- udział w ustalaniu wysokości dochodu na osobę w rodzinie studenta, uprawniającej do ubiegania się o stypendium socjalne

- udział w podziale środków Funduszu Pomocy Materialnej na poszczególne świadczenia pomocy materialnej

- udział w ustalaniu progów dochodu i wysokości świadczeń socjalnych w poszczególnych progach

- przygotowanie projektu budżetu Funduszu Pomocy Materialnej

- udział w przydzielaniu miejsc w Domach Studenckich, zgodnie z Regulaminem przydzielania
i korzystania z miejsc w Domach Studenckich AWF

- opiniowanie wniosków o zwolnienie z całości lub części opłaty semestralnej za zajęcia dydaktyczne oraz wniosków o przyznanie zapomogi losowej

- upowszechnianie informacji na temat świadczeń pomocy materialnej wśród studentów